ilanlar hepsi
Özel Alanya Anadolu Sağlık Lisesi
Özel Alanya Anadolu Sağlık Lisesi
İletişim BilgileriFoto Galeri İçin Tıklayın
Yetkili : Özel Alanya Anadolu Sağlık Lisesi
Telefon : 0242 538 77 71
İlçe/Mahalle : Alanya/Oba Mah.
Adres : Oba Mahallesi, Soğancılar Sokak No:6 07400 Alanya
Web : http://www.alanyaokullari.com/
E-posta :
    Henüz resim eklenmemiş

Erasmus+ Programı Avrupa içinde ve uluslararası boyutta işbirliğini kapsayan, eğitim, öğretim ve gençlik alanlarında 25 yılı aşan Avrupa programlarının kazanımları üzerine inşa edilmiştir. Erasmus+ 2007-2013 döneminde Komisyon tarafından uygulanan aşağıdaki Avrupa programlarının bütünleştirilmesinin sonucudur.

Avrupa Birliği tarafından eğitim ve gençlik alanında uygulanan Erasmus plus programı çerçevesinde, Özel Alanya Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerimiz “Avrupa okulu olma yolunda emin adımlar” projesi ile Türkiye çapında 1658 proje içerisinden sadece 93’ü desteklenen Avrupa birliği projeleri arasına girmeye hak kazandı. Bu proje kapsamında okulumuz öğrencileri Avrupa da Eğitim veren Sağlık meslek liselerin de ERASMUS+ proje kapsamın da Danimarka, İsveç, Hollanda,Almanya Ve İtalya olmak üzere 5 ülke de eğitime katıldılar.

ERASMUS+ Amacımız; Hemşirelik ve Acil Tıp Teknikerliği Uygulamalı Eğitiminin AB ülkelerindeki Uygulamalı Eğitimle Karşılaştırılarak Nitelikli İş Gücünün Arttırılmasına Katkı Sağlamak ve Öğrencilerimize Mesleki Deneyim Kazandırmak…