ilanlar hepsi
Maya Okulları
Maya Okulları
İletişim BilgileriFoto Galeri İçin Tıklayın
Yetkili : Maya Okulları
Telefon : 0242 747 67 67
İlçe/Mahalle : Manavgat/Ilıca Mah.
Adres : Ilıca Mahallesi, 147. Sokak No:21/1 Manavgat, 07600 Antalya
Web : http://manavgat.maya.k12.tr/
E-posta :
    Henüz resim eklenmemiş

Önce kendimize sorduk:  Biz niye bu işi yapıyoruz? Yanıt gecikmedi; bu bir “iş” değil. Bu, hayatın anlamına dair bir şey.  Anlam olmadan söylem, sadece bir kabuk.  Zira insan anlam hissettiği ölçüde yaşar. Biz bu anlamı eğitimle yaşıyoruz çünkü çocukların gözündeki ışıltıyı seviyoruz.  Daha güzel bir dünya için, ülke için, insan için çok çok çok  ışıltı istiyoruz; aydınlık istiyoruz. Mutlu olduğu  için başarılı olan çocuklarımız çoğalsın istiyoruz.

Çünkü biliyoruz ki;

  • Sadece başarı, gerçek bir mutluluğa kapı açmaz.
  • Kendi ‘mizac’ına  ‘maya’sına  uygun eğitim alanlar “mutlu” olur. Onlar bir çiçek gibi, toprak gibi yaşamın tanığıdır.  Doğuştan tamamen “biricik” bir potansiyelle doğarlar; her çocuğun müfredatı kendi içindedir.  Çocuk, kendisi olursa, varlığında “olan” desteklenirse  mutlu olur.
  • Çocuk mutlu olursa dünya mutlu olur; çocuk bozulursa dünya bozulur. Mutlu bir çocuğun mücadele azmi, şevki, neşesi, artar. Böyle bir çocuk elbet doğasına uygun olarak başarılı olur.
  • Maya ekibi olarak amacımız, en iyi bildiğimizi yaparak hem çocuklarımızı hem kendimizi “mutlu”, dolayısıyla “başarılı” yapabilmek.