ilanlar hepsi
Doruk Koleji
Doruk Koleji
İletişim BilgileriFoto Galeri İçin Tıklayın
Yetkili : DORUK KOLEJİ
Telefon : 0242 248 2692 - 0541 248 2692
İlçe/Mahalle : Muratpaşa/Topçular Mah.
Adres : Aspendos Bulvarı no:153 ( Tramvay Demokrasi Durağı Yanı ) Muratpaşa/ANTALYA
Web : http://www.antalyadorukkoleji.com/
E-posta :

Misyon

Sosyal sorumluluk sahibi saygılı, teknoloji ve bilimi verimli kullanan, geleceğin çocukları ve gençlerini yetiştirmek. Çocukların ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hedeflerine ulaşabilmeleri için dünya standartlarında eğitim almalarını sağlamak ...

Vizyon

Teknolojiyi verimli kullanan, toplumunu tanıyan, aile yapısına önem veren, değerlerine saygılı, kültür ve geleneklerine bağlı 21. yüzyıl neslini yetişrimek ...

Eğitim Felsefemiz

"Öğretim Liderliği ve Eğitimde Mükemmellik Arayışı" tüm arge çalışmaları yapılmış, alt yapısı oluşturulmuş, çağdaş, net ve sadeleştirilmiş yepyeni bir eğitim sistemiyle siz değerli öğrencilerimize farklılığı yaşatmak temel hedefimizdir.

Eğitim sistemimizin ama bireyin iyi bir insan ve iyi bir meslek sahibi olması, mesleğini ahlaki değerlerle ve severek icra etmesidir. Eğitim faaliyeti, amacına ulaşmada öğretim faaliyetinden yararlanır. Bu nedenle öğretim, eğitimin bir parçasıdır. Bu doğrultudaki hedefimiz;

  1. Öğrencilerimize geçerli bilgileri ve değerleri aktarmak.
  2. Hedeflenen amaçlar doğrultusunda öğrenmeyi öğretmek. 

       

     DORUK KOLEJİ’NDEN SİMETRİK DERS PROGRAMI İLE PEKİŞEN DERSLER

Uyguladığı Simetrik Ders Programı ile dikkatleri üzerine çeken Doruk Koleji Anadolu Lisesi & Ortaokulu, profesyonel öğretmen kadrosu ile 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına hazır.

Yüksek eğitim kalitesiyle çocukların ve gençlerin geleceğine yön veren Doruk Koleji Anadolu Lisesi & Ortaokulu, özellikle Simetrik Ders Programı ile eğitimde farklılık oluşturuyor. Eğitimde profesyonel kadrosunun yanı sıra 16 kişilik özel sınıflar, randevulu etüt sistemi uygulayan Doruk Koleji, bire bir özel ders programı ile öğrencilerin eğitiminde en etkin yöntemler kullanılıyor.


ÖĞRENCİ KONUYU ANLAR İSE ÖDEVİNİ YAPABİLİR!

SİMETRİK DERS PROGRAMI NEDİR?
Simetrik ders programı ile sabah işlenen dersin konusu öğleden sonra aynı öğretmen eşliğinde konu kavrama testleri çözdürülerek tekrarlanır ve konu pekiştirilir. Böylece öğrenci, konu ile uygulama yaptığı için konunun tekrarını eve gitmeden yapmış olur.


EĞİTİMİN DORUK NOKTASI

Evde tekrar yapmasa bile o konuda verilen bilgileri unutmaz. Bu sayede verilen ödevleri keyifle yapar, çünkü konuyu daha net kavradığı için ders sıkıcı olmaktan çıkar, bildiği keyifli bir konu haline gelir. Simetrik ders programı sayesinde öğretmen öğrenciyi iyi tanır. Onun, öğrenme ile ilgili yaşayabileceği sorunlara etkin, doğru ve kalıcı çözümler bulur. Aynı zamanda öğrencimiz bir günde en fazla 3 çeşit dersle uğraştığı için okuldan soğumaz okuduğu okulundan keyifle gelir.


BİREBİR ÖZEL DERS
16 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR

HIZLI SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ
Öğrencilerimizin girdikleri sınavlarda en çok kaybettiği ve şikâyet ettiği gerçek, zamandır. Sorular çok uzun, şıklar fazla ve zaman az. Ne kadar çok ve doğru soru, o kadar başarı demektir. İşte bu nedenle ‘hızlı soru çözme teknikleri’ önem kazanıyor. Doruk Koleji olarak öğrencilerimize özel ve teknolojik sınıflarımızda ‘hızlı soru çözme tekniklerini’ öğreterek, onların bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.


OKULUNU SEVEN, DERSLERİDE SEVER!

ÇOCUĞUNUZ İÇİN DOĞRU EĞİTİM KURUMU
Doruk Koleji Anadolu Lisesi & Ortaokulu olarak velilerin doğru eğitim kurumunu seçmelerinde eğitim sisteminin etkili olduğuna inanıyoruz. Biz eğitim sistemimize güveniyor, sizleri de Doruk Eğitim Kurumu ile tanışmaya bekliyoruz.