Konyaaltı Mustafa Kemal Anadolu Lisesi

  • Yetkili: Konyaaltı Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
  • Telefon: 4446630
  • GSM: 02422290100
  • İlçe / Mahalle: Konyaaltı / Arapsuyu
  • Adres: Arapsuyu Mah. 623. Sok. No: 7, Konyaaltı/Antalya
  • Web: http://konyaaltianadolulisesi.mustafakemal.com.tr
  • E-Posta: konyaalti@mustafakemal.com.tr
  • Kolej Sosyal Medya Ağlarımız:
  • Whatsapp İletişim Hattı:

Bilgi, belirli bir süreçten geçerek işlenmiş, sahibi için anlamlı olan, yönetsel karar almada stratejik önemi ve gerçek değeri olan veri demektir. Günümüzde başarıya ulaşanlar bilgi üretimi ve dağıtımında sürekli öğrenme ve bilgilenmeyi öğrenmiş bireylerden oluşuyor.

Okulumuzda 9 ve 10 sınıflarda akademik çalışmalarımızın yanında sosyal ve kültürel açıdan kendilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaparken 11 ve 12 sınıflarda da onları istedikleri meslekleri kazanabilecekleri üniversitelerin sınavlarına hazırlayan programlar uyguluyoruz.

Bizler Bilgiyi temel alarak hazırladığımız eğitim programlarında gençlere daha fazla düşünme, tartışma ve araştırma ortamı hazırladık. Böylece, serbest düşünen, tartışan, araştıran ve bulduklarını değerlendirebilen bir nesil oluşturmayı hedefledik. Derslerimizde ansiklopedik bilgileri yüklemek yerine, öğrencilerimizin konuları ve olayları derinliğine anlamasını ve eleştirel düşünebilmesini esas aldık.

Okulumuzda, sözel ve sayısal zekayı geliştirecek ders programlarının haricinde görsel, dokunsal, ritmik ve benlik gelişimini de içine alan çok yönlü zihin gelişimi için sosyal faaliyetler uyguluyoruz. MUN (Model United Nations), Edinburgh Dükü Ödülü Programı, Erasmus Plus, Doğa Sporları bu sosyal etkinliklerden sadece birkaçı.

Atatürk ilkeleri ışığında uyguladığımız programlarla beceri düzeyinin yükselmesi, bireyin kendini yetiştirmesi, geliştirmesi ve bireysel yeteneklerini sonuna kadar kullanmasını hedefliyoruz. Bu hedefimize olağanüstü Maarif ailesinin mutlu, deneyimli ve aktif kadrosuyla, ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yok.

A.Toffler’ın “Geleceğin cahili, okuyamayan değil; nasıl öğreneceğini bilmeyen kişi olacaktır” sözü günümüzde varmamız gereken noktayı çok iyi vurguluyor.
Fiziksel


Hizmetler


Yabancı Dil


Spor Faaliyetleri


Sanatsal Faaliyetler


Kulüpler


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN